Kategorie

Informacja

Najczęściej kupowane

Sprawdź koniecznie !!!Taśmy biurowe 

Jest 3 produktów.
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów

Niezbędna w każdym biurze oraz domu przezroczysta taśma klejąca znajduje szereg zastosowań. Jest to produkt, który może być wykorzystany do połączenia wielu materiałów o zróżnicowanej strukturze. Produkt można wykorzystać do scalenia rozerwanych elementów papieru, ale też sprawdzi się jako materiał do przytwierdzenia np. planu spotkań na tablicy korkowej, czy przytwierdzenia opisu zawartości segregatora.

Taśmy biurowe – najważniejsze zalety

  • Produkt wykonany jest z solidnego materiału sztucznego (polipropylenu), który jest odporny na promieniowanie UV oraz wilgoć.
  • Wysoka elastyczność umożliwiająca dowolne prowadzenie taśmy klejącej biurowej.
  • Doskonała transparentność materiału, dzięki czemu użycie produktu nie przysłania powierzchni, na której został zastosowany.
  • Bardzo mocna warstwa klejąca (na bazie emulsyjnego kleju akrylowego), która dobrze przywiera do powierzchni, a po odklejeniu nie pozostawia śladu na śliskich i gładkich nawierzchniach.
  • Odporność na zerwania, a jednocześnie łatwość przecięcia ostrym nożykiem lub nożyczkami.

Szeroki zakres zastosowań

Popularna taśma klejąca biurowa znajduje zastosowanie w wielu czynnościach w biurach. Przydają się do przyklejenia karteczek z informacjami o spotkaniach na ogólnych terminarzach czy podczas prac zespołowych nad projektami. Będą też nieocenioną pomocą w domu. Z pewnością też przydadzą się w pracach plastycznych w szkole. Ogrom zastosowań daje pole do popisu wyobraźni.

Sposób użycia – klika praktycznych wskazówek

W pierwszej kolejności należy znaleźć początek rolki, który zaznaczony jest specjalnym papierkiem. Jego oderwanie pociąga za sobą oderwanie warstwy klejącej, co umożliwia już natychmiastowe użycie produktu. Warto przy tym:

  • Zmierzyć długość potrzebnej do wykonania czynności taśmy przez jej użyciem. Dzięki temu gotowy pasek można łatwo nanieść w potrzebne miejsce.
  • Po użyciu przezroczystej taśmy klejącej należy pozostały fragment nawinąć na rolkę, delikatnie podwijając brzeg, żeby przy kolejnym użyciu łatwiej odnaleźć początek taśmy.
  • Przykładając taśmę do papieru lub kartonu trzeba być ostrożnym, ponieważ można podjąć tylko jedną próbę. Gdy warstwa klejąc przywrze do takiej powierzchni trudno będzie ją oderwać bez wyraźnego naruszenia papieru bądź kartonu. Warto dlatego najpierw delikatnie rozciągnąć fragment taśmy nad miejscem, gdzie docelowo ma się znaleźć, by sprawdzić czy jest on odpowiedniej długości i szerokości.
  • Warto przed przyklejeniem przymierzyć w powietrzu fragment taśmy do miejsca docelowego. Warstwa klejąca mocno przylega, a po odklejeniu nie nadaje się do ponownego użycia.